Choć przez niektórych aktywiści z Greenpeace traktowani są jak wariaci, hipisi i oszołomy, to jest to naprawdę dobrze zorganizowana i działająca w imię bardzo ważnych i poważnych spraw organizacja, której raczej nie powinno się ignorować.

Przede wszystkim Greenpeace istnieje już bardzo długo, czyli czterdzieści dwa lata i działa w czterdziestu dwóch krajach. Powoli organizacja ta zjednywała sobie coraz większą ilość sympatyków i osób, które chciały ją finansować. Bo bardzo ważnym aspektem działania Greenpeace jest właśnie finansowanie Greenpeace.

www.dekameron.com.pl

Organizacja ta bowiem pozyskuje pieniądze tylko z pieniędzy osób prywatnych, ludzi, którzy wierzą w jej działania i chcą je finansować, a także od organizacji charytatywnych, innych fundacji zajmujących się ochroną środowiska. Greenpeace nigdy nie bierze pieniędzy od rządów czy też koncernów. Czemu tak jest? Przecież mogłoby to robić i z pewnością byłyby to naprawdę duże pieniądze. Owszem, ale wówczas pewnie nie mogliby działacze Greenpeace być tak radykalni, nieustępliwi i kontrowersyjni w swoich działaniach. Pozyskując pieniądze od takich inwestorów z pewnością nie mogliby się sprzeciwiać ich działaniom, które przyczyniają się do niszczenia środowiska naturalnego. A przecież niejedna firma niestety ma na „sumieniu” takie działania. Podobnie niejeden rząd. Przykładem, oczywiście bardzo negatywnym, są Chiny, które bardzo destrukcyjnie wpływają na środowisko naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close